Bloog Wirtualna Polska
Są 1 270 152 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Jutro Światowy Dzień Pocałunku...Nowe sympatyczne święto! 6 czerwca - Dzień Pocałunku

czwartek, 05 lipca 2007 18:46
Skocz do komentarzy

 

 

 

 

 

 

 

 

Niewiele jest rzeczy, które dają taką przyjemność, jak czuły dotyk ust, a w Dniu Pocałunku, każdy smakuje wyjątkowo...

 

 

Nie wiadomo, kto i dlaczego wymyślił to niezwykłe święto, ale jedno jest pewne, musi być bardzo popularne, skoro jedni obchodzą je 6 czerwca, a inni... 28 grudnia.

 

  

Tym, którzy lubią i chcą się całować, data na pewno nie robi różnicy, ważne, żeby pocałunek był długi i namiętny.

 

 

  

Całuj na zdrowie

Polska tradycja mówi, że najczęściej całujemy się w maju, bo to miesiąc miłosnych porywów. Świat stawia raczej na Walentynki obchodzone 14 lutego oraz Światowy Dzień Pocałunku - tu daty są różne: 28 grudnia, połowa czerwca lub 6 lipca.

 

 - Pocałunki są bardzo zdrowe - zapewnia prof. Zbigniew Lew Starowicz, seksuolog. - Powodują wytwarzanie substancji odpowiedzialnych za nasze dobre samopoczucie, wzmacniają system odpornościowy i angażują do pracy mięśnie twarzy oraz żuchwy.

  Rodzajów pocałunków jest tyle, ilu... całujących się. Popularny jest całus rodzicielski, przyjacielski, grzecznościowy.

 

W trudnych chwilach można liczyć nawet na pocałunek współczucia i pocieszenia.

 Do najsłynniejszych cmoknięć z pewnością można zaliczyć - braterski całus Leonida Breżniewa i Ericha Honeckera, skandalizujący pocałunek z języczkiem w wykonaniu Madonny i Britney Spears oraz pełen namiętności dotyk warg Clarka Gable'a i Vivien Leigh w kultowym filmie "Przeminęło z wiatrem", który notabene został uznany za najlepszy pocałunek w historii kina...


   Może to nie jest najważniejsze na świecie święto – ale z pewnością ma ogromne znaczenie i przy tym jest ogromnie przyjemne w świętowaniu. A to nie o każdym święcie przecież można powiedzieć, prawda?

 

O pocalunkach mozna spiewac,

pisac wiersze, mówic bez konca

albo badac je naukowo.

Ale najlepiej je praktykowac –

to jutro!!! Swiatowy Dzien Pocalunku.

 

 

POCAŁUNEK

 

Twoje pocałunki są jak wiosna
takie słodziutkie i takie rozkoszne
Całuj proszę, całuj mnie więcej
i proszę coraz częściej
Całuj mnie gdzie tylko zechcesz
całuj mnie rano, wieczorem też chcę
I tak do rana i znów od nowa
Czy to już choroba???
Nie moi mili !!!
On tak całuje , dłuuugo namiętnie
Aż mięknę
I choć się gniewam bardzo na niego
Nic z tego
On mnie przeprosi i pocałuje
ja znów przebaczam i jak w raju się czuje
Ach mój kochany te Twe buziaczki
nie zastąpią mi czekoladki
Całuj mnie proszę, całuj jeszcze
od Twych całusków dostaje dreszczy
Jest to milutkie bardzo przyjemne
i potajemne
Kazda by chciała Twych pocałunków
....... ja Cie nie oddam mój Ty Dziubku
Kocham Cie bardzo i nie przestanę
powód jest prosty............Twe całowanie

 

 

 

 

 

Gdzie uczucia

zbędne słowa.

Można przecież

się całować.

 

 

 

 

Kiedy Cię całuję,
przechodzą mnie ciarki,
kolana mam miękkie,
drętwieją mi barki,
oczy mgłą zachodzą,
ciśnienie mi skacze,
włosy satją dęba,
kiedy Cię zbobaczę,
z Tobą całowanie
.....moim jest marzeniem....
zawsze gdy Cię widze liczę
na marzeń spełnienie"

 

 

 

....o pocałunku mówi się: gorący, delikatny, skryty, czuły. Mierzy się go, przelicza i bada na wszystkie strony. Np. gdzie najlepiej całować? Polacy uznali (w badaniach firmy Firma Nivea, Grupa Beiersdorf), że na ławeczce w parku.

 

 

 

 

 Ile osób nie zna smaku rozpalonych warg? Tylko 1 proc. Jaka jest średnia długość pocałunku? Okazuje się, że całkiem niezła - wynosi 30 sekund. Przeliczano nawet ilość kalorii, które spalamy podczas namiętnego całusa - 52. 

  

  

 Pocałunek przyspiesza bicie serca, gimnastykuje mięśnie mimiczne, pobudza wydzielanie w mózgu serotoniny i endrofin, naturalnych hormonów szczęścia, odmładza, dodaje radości i, jako swego rodzaju bezpośrednia transmisja naszych emocji, pozwala wypowiedzieć więcej niż słowa.

 

  

  


Kiedy całujemy, puls wzrasta z 75 do 150 uderzeń na minutę, zużywamy 12 kalorii, wymieniamy 0,7 mg albuminy, 0,45 mg różnych soli enzymatycznych i prawie 250 rodzajów bakterii.

 

 

  

 

Zmąceniu ulegają

wzrok i słuch. Notowano przypadki niewrażliwości na bezpośrednie doznania świetlne podczas miłosnych igraszek. Według Wilhelma Reicha, niemieckiego psychoanalityka, podczas pocałunku elektryzują się wargi – teoria ta została zresztą udowodniona przez testy laboratoryjne, wszystkie poetyckie metafory zyskują więc swego rodzaju sankcję naukową.

 

  

 

Zamknięcie oczu tłumaczą naukowcy odruchem Pawłowa bądź bardziej romantycznie – dążeniem do wykluczenia świata zewnętrznego z relacji między kobietą i mężczyzną (problem nosa, który wyraźnie przeszkadza w zbliżeniu, nie został dotychczas rozwiązany).

 


Całowanie stymuluje system immunologiczny i jest naturalnym lekiem antydepresyjnym. Lecznicze działanie pocałunku doprowadzono swego czasu do absurdu. Jednym z najczęściej praktykowanych w średniowieczu obyczajów był "dotyk króla". W popularnych leksykonach w rodzaju "Thesaurus Practicus" Besolda czytamy, że pocałunek książąt z rodu Habsburgów uzdrawia jąkały, a dotyk króla francuskiego leczy skrofulików (chorych na gruźlicze zapalenie skóry). Hrabiowie von Alt – Rapperswil leczyli ślepotę u dzieci, a liczni nie wymieniani z nazwiska podagrę, skurcze, kaszel czy świerzb. Aby pozbyć się bólu zęba, należało pocałować osła. Osioł bowiem symbolizuje życie ziemskie i zmysłowe. Ale jakże trudno o niego w dzisiejszym świecie, zwłaszcza jeśli szuka się tego o czterech nogach. 

  


Pisząc o całowaniu, nie można pominąć jego sensu metafizycznego. To pocałunek budzi Śpiącą Królewnę, a według niektórych źródeł Bóg pocałunkiem właśnie tchnął życie w martwą materię kosmosu.

 

  

 

 Pocałunkiem błogosławi się idących na wojnę i pocałunkiem pieczętuje zaręczyny, małżeństwo i wszelkie miłosne zaklęcia. Całuje się listy, książki, a wśród nich zwłaszcza Biblię. Pocałunek przesyła się dłonią na pożegnanie.

  

 


Gest całowania na odległość znany był już w starożytnym Egipcie i Grecji. Śląc dłonią pocałunek, Peruwiańczycy czcili Słońce, Żydzi także Księżyc, Grecy natomiast bogów patronujących wszystkim planetom – Heliosa, Selene, a nawet gwiazdy i wiatry. W Rzymie za pomocą tego gestu ubodzy i żebracy pozdrawiali możnych, artyści zaś publiczność, co zachowało się po dziś dzień w teatrach całego świata.

  


Charakterystyczny zdawałoby się dla kultury polskiej, a zwłaszcza szlacheckiej, pocałunek w rękę nie jest właściwy jedynie naszemu sarmackiemu obyczajowi. Co więcej, istnieje już od czasów antycznych, bohaterowie Homera przejęli go, jak się zdaje, od Persów, a w "Iliadzie" roi się od dowodów wdzięczności składanych tą właśnie metodą. Pocałunek w rękę pojawia się także w Rzymie, jako element tradycyjnego pozdrowienia. W starej polskiej tradycji cału-je się chleb, który upadł na podłogę. Bochen chleba bowiem symbolizuje ciało Chrystusa, jest odpowiednikiem hostii w kościele (dlatego Polacy nie jedzą go nożem i widelcem).

 

  

  


Całuje się obrączki ślubne, pierścień biskupa i drogą twarz umarłego. Jeżeli utożsamiać oddech z duszą, połączenie oddechów jest ni mniej, ni więcej jak tylko połączeniem dusz. Taką metaforą po raz pierwszy posłużył się Platon.

  

 

Najrozmaitsze techniki całowania opisywano w uczonych traktatach, jak choćby w "Kamasutrze" Watsjajany czy "Naszyjniku Gołębicy" Ibn Hazma. Pocałunek, jako preludium miłosnego spełnienia, obwarowywano na przestrzeni wieków zakazami i normami. Pewien rzymski arystokrata zabił nauczyciela swojej córki za to, że ośmielił się on ucałować policzek dwunastoletniej uczennicy.

  


Bez pocałunku nie wyobrażamy sobie życia, literatury, sztuki i nie ma chyba filozofów, którzy w najmniejszej chociaż części nie wypowiadali się na jego temat. Wspomina o pocałunku Shopenhauer, a nawet Kant, nie mówiąc o świętych Kościoła Katolickiego. Swój własny podział pocałunków proponuje Kierkegaard. Istnieje bowiem wyłącznie pocałunek pierwszy i wszystkie następne. Każdy, kto chociaż raz był zakochany, wie o tym aż za dobrze. 


 

 

 

 

 A ty całuj mnie...

Ludzie, którzy całują się regularnie i naprawdę namiętnie, żyją nawet o pięć lat dłużej od tych, którzy unikają pocałunków. Dlatego całujmy się jak najwięcej, szczególnie dzisiaj, w Światowy Dzień Pocałunku.

 


Jakże wiele znaczeń ma pocałunek. Dotykanie ustami drugiej osoby może oznaczać przyjaźń, przywiązanie, miłość rodzicielską, koleżeństwo, pragnienia erotyczne. O ile w europejskim kręgu kulturowym publiczny pocałunek jest najczęściej akceptowanym zachowaniem, w Indiach czy Japonii bywa traktowany raczej jako element gry wstępnej i ograniczany do sfery prywatnej. W starożytności wierzono, że wzajemna miłość często zaczyna się od pocałunku. Sądzono, że pocałunek w usta zespala dusze kochanków, a wymiana oddechów symbolizuje zarówno aspekt duchowy, jak i erotyczny. Aktywne całowanie jest jedną z przyjemniejszych form spędzania czasu, na jaką wpadli ludzie. Oprócz tego, że poprawia nastrój i daje poczucie, że jest się kochanym, wyraża również nasze wewnętrzne emocje.

 

 

 

P.S.a swoją drogą to czego to ludzie nie wymyślą...Dzień pocałunków...No cóż ale może to być nawet miły dzień ;-)


Oby nigdy nie zabrakło Ci czasu, by okazać uczucia...Podziel się
oceń
1
2


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

wtorek, 24 października 2017

Licznik odwiedzin:  606 540  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Galerie

O mnie

Ania
Hannah to po hebrajsku "łaska" lub "wdzięk"; bywa też to imię tłumaczone jako "pełna wdzięku". Imię blade, przezroczyste bardzo, jak kościelny kruchy kwiat. Niesie ze sobą przedziwną zdolność do cierpień, co dzień każdy otwiera i goi jak ranę, morze kochania, źródło przeczyste łez, dźwięk głęboki, co niebo z ziemią kojarzy. Milcząca prześwietlona zjawa, jak odblask święty przy ludzkiej obecna twarzy. Anny zwykle mają dobre rozeznanie w realiach tego świata. Są praktyczne i zapobiegliwe i chociaż wrażliwe, to raczej wolne są od pokus, aby bujać w obłokach. Zwykle mocno stoją na ziemi i służą radą, pomocą i opieką swoim bliskim. Wiele ważnych dla Anny spraw dzieje się po prostu... w jej rodzinie.

ŻycieŻycie jest dla mnie jak rzeka
Której nikt nie zatrzyma
Płynie, bo płynąć musi.
Nikt i nic jej nie wstrzyma.
Tak samo jest z życiem.
Lata nam lecą
A nikt nawet nie wspomni by czas zatrzymać.
Każdy wie, że jest to nierealne.
Wszyscy mówią: „czas to pieniądz”.
Zgodzić się z tym muszę.
Niedawno odkryłam swój cel.
Celem mym jest żyć,
Ale nie tak po prostu,
Lecz żyć i szczęśliwym być!


O moim bloogu

Witam gorąco wszystkich, którzy trafili na moją stronkę Witaj! zatrzymaj się na chwilkę - odpocznij. Pozbądź się smutnych myśli Pomyśl o pięknie otaczającego Cię świata. Doceń...

więcej...

Witam gorąco wszystkich, którzy trafili na moją stronkę Witaj! zatrzymaj się na chwilkę - odpocznij. Pozbądź się smutnych myśli Pomyśl o pięknie otaczającego Cię świata. Doceń jakim cudem jest życia Uśmiechnij się. Dla każdego wschodzi jakieś słońce. Nie ma takiej chwili w której nie moglibyśmy rozpocząć nowej drogi. Świata, gdzie słowa są ciepłe, dobre, sympatyczne i miłe... Świata, gdzie możesz chwilę przystanąć, Tu mozesz zamyślić się, zrelaksować... tu, gdzie czeka na Ciebie chwila zadumy, uśmiechu i magii... Zatem? Nie zastanawiaj się, tylko wejdź i rozgość się serdecznie, a ja mam tylko cichutką nadzieję, że Ci się spodoba tutaj i że zechcesz mnie jeszcze znów kiedyś odwiedzić :) Ciekawa jestem także Twojej opinii i uwag, więc może zechcesz napisać i podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Byłoby mi bardzo miło :) Życzę miłych wrażeń - Ania.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:@@@@@@
@@@@@@@@@@ Falling Images, MySpace Codes, MySpace Layouts, MySpace Glitter Graphics from Dolliecrave.com @@@@@@@

Statystyki

Odwiedziny: 606540

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl